sv

Amazon’dan ilginç bir hata! Çalışanların maaşı arttı!

28 Eylül 2022 09:00

Bir yazılım hatası nedeniyle terfi ettiğinizi, hatırı sayılır bir tazminat alacağınızı ve şirketin bunu size bildirdiğini düşünün. İşte bu durumla Amazon çalışanlarının yaklaşık %40’ı karşılaşmış durumda.

Amazon, şirket tarafından yöneticilere gönderilen e-postadaki hatayı onayladığını açıkladıHata, yeni terfi eden personel için mevcut değerlerinden daha yüksek olan, eski Amazon hisse fiyatları kullanılarak hesaplanan bir ikramiye hatasından kaynaklanıyor.

Amazon'daki hatadan ötürü bazı personeller zenginleşti!

Andy Jassy geçen yıl 213 milyon dolar tazminat almıştı

Şirket içi bir hatadan dolayı terfi edenlerin yaklaşık %40’ının bu sorundan etkilendiği biliniyor. Bir Amazon sözcüsü Fortune’ye verdiği demeçte, “Yeni terfi eden bazı çalışanların tazminat iletişimleriyle ilgili bir sorunu belirledik ve hemen düzelttik. Güncellenmiş ücretlerini anlamalarını sağlamak için çalışanlarla birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Amazon’un hisse fiyatı yılın başında 170 doların üzerindeydi. Çoğu büyük teknoloji firması gibi şirketin son dokuz ayda hisseleri çöktü ve şu anda 113 dolarda seyretmekte. Insider, bir Amazon çalışanının geçen hafta dahili bir Slack grubunda bunu belirttiğini ve “hisse senetlerinin her gün düşmeye devam ettiğini” belirtti.

Yöneticilere gönderilen düzeltme e-postasında, “Çalışanınızın şimdi alacağı promosyon nakit değerinin, onlarla başlangıçta görüştüğünüzden daha düşük olması muhtemeldir” denildi. Yeni terfi ettirilen personeli nelerin beklediğini, alamayacakları ücret konusunda bilgilendirmenin “zor” bir konuşma olacağını belirtti.

Teknoloji sektöründe kurumsal çalışanlar için çok fazla rekabet var. Amazon, çalışanlarını elinde tutmaya ve yeni işe alımları çekmeye çalışırken, çalışanlarına ödediği maksimum taban maaşı Ocak ayında 160.000 dolardan 350.000 dolara çıkarmıştı.

Amazon’un depo çalışanlarının, hata sebebiyle bekledikleri kadar para almayan şirket çalışanlarına sempati duymaları pek olası görünmüyor. Geçen ay CEO Andy Jassy, ​​Amazon’un bunu karşılayamayacağını ve şirketin sürdürülebilir bir iş yürütmesi gerektiğini iddia ederek eski grubun saat başına ücretin 25 dolar olması fikrine sadece gülmüştü. Ayrıca şirket personelini ofiste çalıştırma planlarının olmadığını da açıkladı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Amazon’dan ilginç bir hata! Çalışanların maaşı arttı!