sv

Apple Watch, bomba gibi patladı! Kullanıcı hastaneye kaldırıldı

06 Ekim 2022 17:00

Apple Watch ‘un düşen, kaybolan ve hatta mahsur kalan insanların hayatlarını kurtardığına dair çeşitli raporlar ortaya çıkarken, yeni bir rapor cihazla ilgili hoş olmayan bir durumu ortaya çıkardı.

Apple’ın akıllı saati, düzensiz kalp atışlarını, düşmeleri ve çok daha fazlasını algılamaya yardımcı olan bir dizi sensörle birlikte geliyor. Ancak aşırı ısınan bir Apple Watch, patlamasının ardından kullanıcısına hastaneye gitmesi gerektiği uyarısını verdi. Giyilebilir cihazın sahibi bu olayla ilgili olarak 9To5Mac’e ulaştı.

Apple Watch, aşırı ısınıp patladı! Kullanıcı hastaneye kaldırıldı

#Apple Watch

Kişi, giyilebilir cihazın normalden daha fazla ısınmaya başladığını fark etse de her günkü gibi Apple Watch’unu taktığını belirtti. Bundan sonra, cihazın arkasının bile çatladığını ve watchOS’un yüksek sıcaklık nedeniyle kapanma konusunda bir uyarı göstermeye başladığını fark etti.

Bu olay, güneşte veya yoğun ısı altında meydana gelmedi. Kullanıcı bunun üzerine Apple Destek ile iletişime geçerek durumu açıkladı. Bunu takiben, müşteri hizmetleri yöneticisi sorunu, soruşturma için konuyu yöneticilerine iletti. Ancak, o zamandan beri, cihaza dokunmamalarını söylemekten başka marka tarafından sunulan tavsiyeler için bir çözüm olmadı. Ne yazık ki olay burada bitmedi, çünkü cihaz ertesi sabah dokunulamayacak kadar ısındı ve aşırı ısı nedeniyle cihazın camı da çatladı.

Kullanıcı, Apple Watch’unun fotoğraflarını çekmeye karar verdiğinde, “çatırtı” sesi çıkarmaya başladı ve elinde patladı. Akıllı saat, kullanıcının kanepesinde yanık izleri bırakırken, kurşun zehirlenmesi endişeleri nedeniyle kendisine acil servise gitmesini önerdi. Bir diğer deyişle hayat kurtarma özelliği saatin kendi yarattığı problem yüzünden ortaya çıktı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Apple Watch, bomba gibi patladı! Kullanıcı hastaneye kaldırıldı