sv

Cevap verildi: Togg imzalı ilk aracın adı neden T10X seçildi?

15 Mart 2023 14:57
Togg T10X
Togg T10X

Dün resmi olarak fiyatları açıklanan uzun zamandır beklenen yerli SUV modeli Togg T10X için isim konusu da detaylandırıldı.

Düne kadar C-SUV olarak geçen Togg imzalı ilk araç için T10X adı seçildi. Bu ismin açılımı bugün hemen aşağıdaki görsel ile net olarak gözler önüne serildi. Aktarıldığı kadarıyla T harfinin arkasında Togg ve Türkiye’nin baş harfleri yer alıyor. Kullanılan “10”, C segmentine işaret ediyor, “X” ise SUV anlamına geliyor. Firmanın bu ismi daha sonra gelecek araçlarda da kullanması bekleniyor. Paylaşıma göre “8” kullanımı B Segmentine işaret ediyor, “S” Sedan, “CX” Cross Coupè olacak, “V” ise MPV olacak. Togg’dan T10X sonrasında gelecek ilk araç bir sedan model olacak, bu otomobil eğer mevcut araç ile işler yolunda giderse yüksek ihtimalle 2024 sonunda ya da 2025 yılında yollara çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazını mart sonunda kullanıcılarla buluşturacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: “İlk günden itibaren, küresel boyutta rekabet edebilir ve fikri mülkiyeti yüzde 100 Togg’a, Türkiye’ye ait bir mobilite teknoloji markası geliştirmek ve kullanıcıyı merkeze alarak akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında herkes için erişilebilir ve herkes tarafından geliştirilebilir bir ekosistem oluşturmak hedefiyle yola çıktık. Geride bıraktığımız beş yılda planlarımız doğrultusunda adım adım ilerledik ve söz verdiğimiz gibi mart ayında akıllı cihazımızı kullanıcılarla buluşturuyoruz. Kullanıcılarımız web sitemiz veya Trumore uygulamamız üzerinden katılacakları çekiliş ile akıllı cihazımıza ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha ötesini sunarak, konforlu ve sorunsuz bir mobilite deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.” T10X’in fiyatları ise şöyle karşımıza çıkıyor:

-V1 RWD Standart Menzil: 953 bin TL
-V2 RWD Standart Menzil: 1 milyon 55 bin TL
-V2 RWD Uzun Menzil: 1 milyon 215 bin TL

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Cevap verildi: Togg imzalı ilk aracın adı neden T10X seçildi?