sv

En güçlü Android telefon modelleri açıklandı [Şubat 2023]

10 Mart 2023 20:39

AnTuTu, her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız ayın da en güçlü Android telefon modellerini açıkladı. Yılın ikinci listesi geldi.

Bu listeyi düzenli olarak bünyesinde yapılan performans testlerinden hazırlayan pazarın önemli otoritesi AnTuTu, bugün itibarıyla 2023 şubat ayının en güçlü Android telefon modellerini de karşımıza getirmiş durumda. Yapılan küresel olarak satılan telefonları kapsayan yeni paylaşıma göre geride bıraktığımız ayın en güçlü Android telefon modeli, Türkiye’de satılmayan Red Magic 8 Pro+ oldu. İkinci ve üçüncü sırada ise yine Türkiye’de satılmayan Vivo X90 Pro+ ve iQOO 11 yer alıyor. Yayınlanan en güçlü Android telefon modelleri listesindeki tüm telefonlar ise tam olarak şöyle:

Şubat ayındaki listede en çok kullanılan işlemci bir kez daha Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 2 oldu. İlk 10 içerisinde ayrı olarak MediaTek Dimensity 9000+ işlemci seçeneği de yer alıyor. Şubat ayının daha fazla kişiye hitap eden orta ve orta üst seviyedeki en güçlü Android modelleri ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AnTuTu gibi testlerin geneli daha önce de söylediğimiz gibi artık çoğu kişi için aşırı fazla bir önem arz etmiyor. Çünkü artık bu tarz testlere karşı güven sarsılmış durumda. Burada problem testlerin değil firmaların attığı adımlar oluyor. Çünkü birçok Android telefon üreticisi, akıllı telefonlarında test yazılımlarını algılayan ve performansı sonuna kadar açan özel ayarlar kullanıyor. Yani telefonların test yazılımlarındaki performansı ile normal oyunlardaki ya da uygulamalardaki performansı aynı olmayabiliyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En güçlü Android telefon modelleri açıklandı [Şubat 2023]