sv

Fiyatları inen otomobiller satılmıyor!

05 Aralık 2022 17:00

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki sıfır otomobil piyasası oldukça hareketli. Bu hareketlilik, genel olarak da maalesef fiyatların yukarı çıkması ile alakalı oluyor. Ancak yapılan son ÖTV düzenlemesi, özellikle giriş seviyesi otomobillerde fiyatların aşağı inmesini sağlamıştı. Bu haberi alan çoğu tüketici nispeten uygun fiyatlara otomobil sahibi olma ümidiyle bayilere akın etti ancak ne yazık ki beklentiler yine boşa çıktı.

 

ÖTV düzenlemesi sonrası fiyatlar inmişti! İndirimli otomobiller bilerek satılmıyor iddiası!

ÖTV düzenlemesinin ardından fiyatı 550.000 TL’den aşağı olan arabaların fiyatlarının inmesi bekleniyordu. Aslında beklentiler bu anlamda karşılık da buldu. Ancak her ne kadar görünüşte fiyatlar aşağı immiş olsa da indirimli arabaların satışa sunulmadığı anlaşıldı. Nispeten ucuz araba satın almak umuduyla bayilere akın eden tüketiciler, hayal kırıklığına uğradı. Yetkili bayiler, şu anda stokta araç bulunmadığını söyleyerek vatandaşları geri çevirdi.

Bu tarz hadiselerin daha çok Fiat ve Dacia gibi markaların bayilerinde yaşandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Zaten indirim gelen arabaların çoğu da bu markanın modelleri. Sahadan gelen bilgiler ise demin de ifade ettiğimiz gibi vatandaşın indirimli otomobillere ulaşamadığı yönünde. Eğer siz de bu tarz bir problem yaşadıysanız yorumlar kısmından bunu bizlerle paylaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Fiyatları inen otomobiller satılmıyor!