Sosyalping Teknoloji Haberleri

Dünya Teknoloji Arşivi

Instagram beklenen yeni özelliğini duyurdu!

Instagram‘a yeni bir özellik geliyor olabilir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, başkalarının gönderilerini veya Reels videolarını yeniden gönderebilecek. Twitter’da paylaşılan  bir ekran görüntüsü paylaşan sosyal medya analisti Matt Navarra tarafından fark edilen özellik kullanıcılara bir yenilik sunacak. “Reposts” adlı bir mew profil sekmesine ait olacak olan özellikler gönderileri repost etmeyi sağlayacak. Instagram daha sonra TechCrunch’a yaptığı bir açıklamada özelliği test ettiğini doğruladı.

Instagram, repost etme özelliğini duyurdu!

Feed’de yeniden paylaşma yeteneği sunacak olan özellik kullanıcılara yeni bir pencere açacak. Böylece insanlar kendileriyle uyumlu buldukları şeyleri ya da kendileri ile etkileşime geçen postları tekrar paylaşabilecek. Şirket bu özelliği yakında test olarak sunmayı ve denemeyi düşünüyor.

Şu anda, insanların gönderileri yeniden yayınlamalarının veya paylaşmalarının en yaygın yolu, onları 24 saat içinde sona erecek bir hikayeye eklemek. Bu yeni “Yeniden Gönder” özelliği, yeniden yayınlanan bir Reels veya gönderiyi hikayeler yerine kullanıcının takipçilerinin ana akışlarına göndererek çalışacak. Hem Twitter hem de TikTok’un her birinin kendi benzer özelliği var.

Son zamanlarda Instagram, Reels ve video içeriği ile büyük bir ilerleme kaydetti ve bundan kısa bir süre önce, mağaza özelliğini tanıttı.

Instagram, repost nasıl yapılır?

Instagram repost ne zaman aktif hale gelir?

Instagram repost anlatımı.