sv

iOS 16’nın sorunları günden güne bitmek bilmiyor

29 Eylül 2022 21:00

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen yeni işletim sistemi sürümünü paylaşmıştı. Milyonlarca iPhone kullanıcısının büyük bir merakla beklediği bu yeni sürümün en can alıcı özelliği ise, kilit ekranının istenildiği şekilde kişiselleştirilebiliyor olması ve bu konuda neredeyse herhangi bir sınırın bulunmamasıydı.

Ancak yeni sürüm demek her zaman güzel yenilikler demek değildir. Çoğu zaman her yeni sürümün ilk versiyonları, daha önce hiç görülmemiş hataların ortaya çıktığı yerdir. iOS 16’da da tam olarak bunu yaşıyoruz.

iOS 16’nın sorunları günden güne artıyor

Art arda gelen kullanıcı şikayetleri ve geri bildirimlerden anlaşıldığı kadarıyla, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcıları, telefonlarını şarj esnasında kullanmak istemeleri halinde cihazların kendiliğinden yeniden başlatma moduna geçerek açılıp kapandığını dile getiriyorlar. Üstelik her ne kadar şikayetlerin çoğunu Pro kullanıcıları oluştursa da, diğer modelleri kullanan birkaç iPhone kullanıcısının daha benzer şikayetlerden yakındığı dile getiriliyor.

Tabi birbirinden farklı model kullanıcılarının benzer bir problemi şikayet ettiği ve hepsinin de ortak noktasının iOS 16 kullanmaları olduğu göz önüne alındığında, hatanın yeni sürümden kaynaklandığı da açıkça ortaya çıkmış oluyor. Bunun yanında kullanıcıların iOS 16 sürümüne geçiş sonrasında bataryaların eskiye nazaran çok daha hızlı bir şekilde tükenmeye başladığını dile getirdiklerini de hatırlatalım. Umuyoruz ki Apple bu hataların düzeltilmesi için elini çabuk tutar da bir an önce bu sorunlar tarihe karışır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

iOS 16’nın sorunları günden güne bitmek bilmiyor