sv

iPhone 15 Ultra pil performansı dikkat çekecek!

19 Eylül 2022 19:55

iPhone 14 serisi daha geçen hafta çıktı ancak şimdiden 15 hakkında söylentiler dönmeye başladı.  Şimdi güvenilir bir kaynak olan LeaksApplePro bir dizi söylenti daha yayınladı. Tüm iPhone 15 modellerinin Lightning’i USB-C kullanması bekleniyor. USB-C’nin 15 serisi satışa çıktıktan sadece birkaç ay sonra AB’de zorunlu hale gelmesi bekleniyor.

iPhone 15 Ultra pil performansı ile beklentileri aşacak!

“Pro Max” modelinin “Ultra” olarak yeniden adlandırılmasıyla birlikte bazı değişiklikler olabilir. Analistler Ming-Chi Kuo ve Mark Gurman zaten buna benzer raporlar yayınlamışlardı. iPhone 15 Ultra ile ilgili ilginç olan kısım ise cihazın bazı özel donanımlara sahip olması.

Örneğin iPhone 15 8K video kaydı özelliğine sahip olacak, iPhone 15 Pro’nun da aynı özelliği desteklemesi mümkün. Kuo ayrıca Ultra’nın yalnızca bir periskop lense sahio olacağını ve 3-4 saat daha uzun bir pil ömrü ile gelebileceğini iddia ediyor.

Tüm bu özel yükseltmelerle, iPhone 15 Ultra’nın fiyatının 14 Pro Max’e kıyasla muhtemelen 1.200 $’dan (1.100 $’dan) başlayan fiyatlarla artması bekleniyor, ancak bu hala belli değil. Serinin geri kalanına gelince, dört modelin hepsinin Dynamic Island tasarımını benimsemesi bekleniyor, ancak iki çift, Pro ve Ultra modellerinin yeni bir Apple’a taşınmasıyla birlikte, farklı yonga setleri kullanılmaya devam edecek. A17, vanilya iPhone 15 ve 15 Plus büyük olasılıkla mevcut A16’yı alacak.

FaceID donanımının ekranın altına inip yalnızca kamera deliği bırakabileceğine dair bazı spekülasyonlar var, ancak bu teknolojinin uygulanabilir olup olmadığı veya bir yıl daha beklemesi gerekip gerekmeyeceği netleşmeden önce aylar geçecek. Vanilya ve Plus modellerinin yüksek yenileme hızı ekranlarına ve Her Zaman Açık modlarına sahip olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

iPhone 15 Ultra pil performansı dikkat çekecek!