sv

Metaverse arazilerinin tamamı hep önceden dutlukmuş!

14 Ekim 2022 20:00

Metaverse ile Kripto para, son iki yılın en büyük tartışma konularını içeriyor. Kimilerine göre her ikisi de teknolojinin gelecekteki yönünü temsil ederken, bazı gruplar ise hem Metaverse’ün hem de kripto paraların birer balondan ibaret olduklarını dile getiriyorlar. Tabi hangi tarafında haklı olduğunu söylemek için henüz çok erken ancak ünlü analiz şirketi DappRadar’ın yaptığı açıklamaya göre, bazı metaverse platformları adeta dutluğa dönmüş. Ne gelen var ne giden!

Analiz şirketinin haberleştirdiği platform Decentraland. MANA kripto para biriminin geçerli olduğu bu evrende, günlük kaç aktif kullanıcı olduğunu merak eden DappRadar, araştırmalarının sonucunda platformun günlük ortalama 38 kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini duyurdu.

Metaverse arazilerinin tamamı hep dutlukmuş!

Bir milyar doların üzerinde değeri bulunan Decentraland’ın yalnızca 38 kişiye ev sahipliği yapması son derece can sıkıcıyken, platformdan gelen açıklamalarda bu sayılar yalanlanarak aslında Decentraland’ın ortalama 8.000’den fazla aktif kullanıcısının olduğu duyuruldu.

Bir tarafa 38’i diğer tarafa ise 8.000 kişiyi koyduğumuz zaman, aradaki muazzam fark direk göze çarpıyor. Ancak firmalardan yapılan açıklamalara göre analiz şirketi için aktif kullanıcı oyunda para harcayan kişiler manasına gelirken, platform içinse o kişinin sayılabilmesi için bir saniyeliğine bile aktif olması yeterli sayılıyor. Aslında 8.000’de böylesi büyük bir proje için son derece düşük ancak henüz Metaverse teknolojinin emekleme aşamasında olduğunu ve kendini kanıtlayabilmesi için daha uzun zamanlara ihtiyaç duyduğunu belirtelim.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Metaverse arazilerinin tamamı hep önceden dutlukmuş!