sv

Netflix abonelik paylaşımı yapanlara ne yapacağını netleştirdi

23 Ocak 2023 12:00

Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte televizyonların pabucunun büyük ölçüde dama atıldığını söyleyebiliriz. Özellikle belli bir yaşın altındaki internet kullanıcıları artık dizi ve film takiplerinin büyük kısmını dijital içerik platformlarından yapıyorlar. Tabi her ne kadar birçok ülkede onlarca farklı dijital içerik platformu olsa da bunların en popüleri hala Netflix.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan ve özellikle 2022 yılının son iki çeyreğinde kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttıran Netflix, yine de potansiyelini tam olarak kullanamadığını düşünüyor. Şirketin bu düşüncesinin arkasında yatan sebep ise tabi ki abonelik paylaşımı yapan kullanıcıların çokluğu.

Netflix abonelik paylaşımı yapanlara ne yapacağını netleştirdi

Bugüne kadar birçok defa abonelik paylaşımına ilişkin girişimlerde bulunan Amerikalı dijital içerik platformu, sonunda kesin bir çözüm yolunda karar kılmış gibi görünüyor. Şirketin Latin Amerika’da yürüttüğü test çalışmalarında, abonelik paylaşımı yapan kullanıcılara her bir yeni paylaşım için 3 dolarlık ek ücret uygulanıyor. Yani Netflix şifresini 3 farklı kişiyle paylaşan bir Latin Amerikalı, aylık Netflix ücretine ek 9 dolar daha ödeme yapmak zorunda kalıyor. Tabi bu durumda da abonelik paylaşımlarının azalması ve artık kendisiyle abonelik paylaşımı yapacak kişi bulamayanların da kendilerine abonelik oluşturmaları kaçınılmaz.

Netflix’in test çalışmalarının sonuna geldiğini ve yakın bir zamanda bu stratejisini tüm dünya genelinde uygulamaya koyacağını da belirtelim.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Netflix abonelik paylaşımı yapanlara ne yapacağını netleştirdi