sv

Samsung bir kez daha Apple’ın gittiği yoldan gidiyor

30 Eylül 2022 12:00

Teknoloji dünyasında markalar arasında esinlenme veya etkilenme oldukça sık rastlanan bir durum. İster sıradan bir şirket isterseniz de dünyanın en büyük markası olun, rakibiniz tarafından yapılan ve müşterilerinden olumlu geri bildirimler alan bir özelliği görmezden gelmek pek kolay olmuyor. İşte Samsung’un da şu sıralar yaptığı şey tam olarak bu.

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geçtiğimiz haftalarda resmen kullanıma sunulan iOS 16 sürümünün en çok dikkat çeken özelliği, kilit ekranının kişiselleştirilebiliyor olmasıydı. Apple’ın da bastıra bastıra üzerinde durduğu bu özellik, gerçekten de kullanıcılar tarafından da çok beğenildi ve iOS 16’nın son zamanların en çok talep gören sürümlerinden birisi olmasını sağladı.

Samsung bir kez daha Apple’ın izinden gidiyor

İşte bir süredir kendi kullanıcıları için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi üzerinden çalışan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un da bu türden bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket tarafından kısıtlı sayıdaki test grubuna gönderilen son beta sürümünü deneyimleyen bir kullanıcı, yeni sürümle birlikte tıpkı Apple’ın tanıtımını yaptığı türden bir kilit ekranıyla karşılaştığını ifade etti.

Buna göre, Android 13 tabanlı One UI 5.0’ın kararlı sürümü servis edildikten sonra, Samsung kullanıcıları da artık kilit ekranlarını diledikleri gibi özelleştirebilecekler. Bakalım Apple veya Samsung cephesinden bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelecek mi?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Samsung bir kez daha Apple’ın gittiği yoldan gidiyor