sv

Twitch DM’lerden para alacak!

30 Eylül 2022 15:30

Twitch, izleyicilere en sevdikleri yayıncının (ve diğer hayranlarının) mesajlarını sohbet kutusunda görebilmelerini sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Canlı yayın platformu, belirli kanallara, bir izleyicinin mesajını ödemeye istekliyse görünürlük için sabitleyen “Yükseltilmiş Sohbet” adlı deneysel bir özelliğe erişim sağlayacak.

Twitch DM’ler için para almaya başlayacak!

YouTube’un Super Chat’ine benzer şekilde, insanlar ne kadar çok ödeme yaparsa, mesajları o kadar uzun süre vurgulanmış halde kalacak. 5$’lık bir ödeme, mesajlarını 30 saniyeliğine yükseltirken, 10$’lık bir ödeme kullanıcılara bir dakika kazandıracaktır. 1.5 dakika isterlerse, 25 dolar ödemek zorunda kalacaklar. Ve eğer mesajlarının 2,5 dakika boyunca vurgulanmasını istiyorlarsa, bunun için 100 dolar ödemeleri gerekecek.

YouTube’un Super Chat’inde 100 ABD doları ödemek, bir mesajı bir saatliğine vurgulamak için yeterli oluyor. Bununla birlikte, özellikler benzer olsa da, uygulamaları tam olarak aynı değil. YouTube, her Super Chat için sohbet kutusunun üstüne işaretçiler ekleyecek ve bunlara tıklamak izleyicileri bağışçının mesajına götürecek. Bu arada Twitch, yükseltilmiş sohbetler için iki potansiyel konumu test ediyor.

Katılmak üzere seçilen yayıncılar, vurgulanan mesajların sohbet kutusunun üstünde veya videonun altında göründüğünü görecekler. Söz konusu özellik tutulur mu ya da ilgi görür mü bilinmez ancak şimdiden özelliğie ilgi duyan insanlar ortaya çıkmaya başladı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Twitch DM’lerden para alacak!