sv

Twitter reklam politikasını gözden geçirme kararı aldı

24 Ocak 2023 20:00

Twitter, son zamanlarda ekonomik olarak sıkıntılı günlerden geçiyor. Elon Musk tarafından atılan adımlara tepki olarak birçok şirket Twitter ile olan reklam ortaklığını sona erdirmiş ve bu da en önemli gelir kaynağı reklamlar olan popüler sosyal medya platformunu zor duruma sokmuştu. Tabi bir de kullanıcılar tarafından platformun protesto edilmesi ve toplu şekillerde hesap kapatılma girişimleri düşünüldüğünde, Twitter’ın bazı şeyleri yeniden düşünmek zorunda kalması son derece normal.

Bu konulara ilişkin bir açıklama yapan Twitter CEO’su Elon Musk, platformda yer alan reklamların hem boyutlarının çok büyük olduğunu hem de reklam sayısının fazla sayılabileceğini dile getirdi. Tabi bu itirafın arkasından da söz konusu sorunların çözüleceğine ilişkin bir bilgi verildi. Peki Elon Musk’ın aklında ne var?

Twitter reklam politikasını gözden geçirme kararı aldı

Bu konuda iki farklı görüş olduğunu söyleyebiliriz. Bir kısım duyumcu Elon Musk’ın bu açıklamalarından platformda yer alan reklamların herkes için daha optimum seviyelere çekileceğini düşünürken, bir başka grup ise aslında burada hedeflenen şeyin yeni bir abonelik sistemi olduğunu ve bu abonelik sistemine kayıtlı kullanıcıların artık Twitter’da hiçbir reklama maruz kalmadan gezinebileceğini dile getirdi.

Tabi bu iki gruptan hangisinin haklı olduğunu zaman ve Elon Musk gösterecek. Bakalım bugüne kadar attığı adımlarla genelde tepki çeken ünlü CEO, bu sefer nasıl bir yenilikle karşımıza çıkacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Twitter reklam politikasını gözden geçirme kararı aldı