sv

Volvo en erişilebilir modeli için hazırlıklara başladı!

23 Ocak 2023 11:04

EX90 ile yeni dönemdeki amiralini lanse eden Volvo cephesindeki yeni öncelik ailenin girişinde konumlanacak kompakt bir crossover.

Elektrifikasyon sürecinde ürün gamına yeni isimler ekleyerek yeni kitlelere de erişmek isteyen Volvo, C40 sonrasında kompakt segmente olan ilgisini artırma konusunda kararlı. XC40 Recharge ile başlayan elektrikli rekabete ilk adımda beklenen karşılığı alan İsveçli üretici, kısa süre önce lanse ettiği EX90 ile de yeni dönemdeki amiralini de tüm dünyaya göstermiş oldu. Tasarımın yanında pek çok noktasıyla kendinden sonra gelecekler için referans niteliği taşıyan EX90 sonrasında Volvo’nun giriş seviyesinde hamlesi bekleniyor. XC40 ve C40 gibi modellerin altında konumlanacak olan modelin seri üretimde EX30 adıyla kullanıcılara sunulması planlanıyor.

 

Volvo EX30 genç jenerasyonu hedefleyecek

Geely ortaklığıyla geliştirilen SEA platformu üzerine inşa edilecek olan Volvo EX30 ile birlikte markanın çok net bir kullanıcı kitle hedefi olduğunu söylemek mümkün. 90’lar ve 2000’lerin başında doğan ve yeni araç sahibi olacak genç bir kitleyi hedeflediklerini ifade eden CEO Jim Rowan, fiyat konusuna erişilebilirliğe çok ciddi mesai harcadıklarını da ifade etti. Aracın içerisinde deriden uzak ve sürdürülebilir malzeme kullanımını maksimum tutacak olan Volvo, bu noktada üyelik odağında sunulacak hizmetleri de ön plana çıkartıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Smart’in yeni modellerinde de kullanılan altyapının oldukça geniş bir motor ve batarya sahipliği yeteneği de bu noktada marka için avantaj olacak. Son olarak Smart #1’de kullanılan kombinasyonda, 66 kWh kapasiteli bir üniteyle 440 kilometreyi bulan menzil vaadi dikkat çekmişti. EX30 için daha kompakt bir batarya paketiyle 250-330 kilometre aralığında sunulabilecek menzil dinamikleri, fiyatın erişilebilirliği ve günlük kullanım ihtiyaçları odağında beklentilere cevap verebilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Volvo en erişilebilir modeli için hazırlıklara başladı!