Sosyalping Teknoloji Haberleri

Dünya Teknoloji Arşivi

Xiaomi 12T Pro model satışları şaşırtıyor!

Xiaomi, her geçen gün pazar payını arttıran bir şirket. İlk satışa sunulduğu zamanlarda daha çok giriş seviyesi veya fiyat performans modelleri ile dikkat çeken Xiaomi, şimdilerde ise stratejisinde büyük bir değişime giderek üst segment akıllı telefonlara ağırlık veriyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru piyasaya sürülen Xiaomi 12T Pro modeli de yine bu seviyede akıllı telefonlardan biriydi.

Çinli teknoloji devi tarafından 4 Ekim 2022 tarihinde tanıtılan ve 6 Ekim tarihinden itibaren de satışa sunulan akıllı telefon, aradan geçen 3 aylık süre zarfında kendisi için tanımlanan satış hedeflerine ulaştı.

Xiaomi 12T Pro modeli yok satıyor

Xiaomi CEO’su tarafından yapılan açıklamayla teyit edilen bilgide, Xiaomi 12T Pro’nun kaç adet sattığına ilişkin herhangi bir detaya yer verilmezken, altı çizilen nokta Xiaomi’nin belirlediği hedefe ulaşıldığı oldu.

Karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde 1220 x 2712 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekran ile çıkan Xiaomi 12T Pro, gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alıyor. Bu işlemci kümesini 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyen telefonun arka yüzeyinde bulunan 200MP’lik ana kamera oldukça dikkat çekici. Bu ana kamerasını 8MP + 2MP’lik iki farklı lensle daha destekleyen Xiaomi 12T Pro’nun ön yüzeyinde ise 20MP’lik tek bir kamera bulunuyor.