sv

Xiaomi 13 Ultra’dan gönüllere su serpen haberler var

24 Ocak 2023 19:00

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen ve uzunca bir süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden Xiaomi 13 Ultra, son zamanlarda erteleme haberleriyle gündeme geliyordu. Birçok farklı kaynaktan servis edilen bilgilerde, Xiaomi 13 Ultra’nın yılın ilk yarısına yetişmediği için 2023’ün ikinci yarısında satışa sunulacağı iddia ediliyordu.

Ancak Xiaomi’ye yakınlığıyla bilinen ve bugüne kadar verdiği tutarlı bilgilerle güvenilirliğini kanıtlayan TechGoing isimli duyum kanalı, söz konusu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Xiaomi 13 Ultra’dan gönüllere su serpen haberler var

Ünlü duyum kanalına göre, Xiaomi 13 Ultra modeli en geç Nisan ayında raflardaki yerini alacak. Üstelik daha büyük ihtimalle, bu akıllı telefonu satın almak isteyenlerin o kadar beklemesine bile gerek kalmayacak. Öte yandan yeni amiral gemisi modelinin satış fiyatı hakkında da bilgi veren duyum kanalı, Çinli teknoloji devinin yeni modelde herhangi bir fiyat artışı düşünmediğini ve Xiaomi 13 Ultra’nın da Xiaomi 12S Ultra modeliyle aynı fiyattan satışa sunulacağını ifade etti.

Buna göre geçtiğimiz yıl satışa sunulan Xiaomi 12S modelinin başlangıç fiyatı yaklaşık olarak 890 dolar seviyesindeydi. Üstün kamera özellikleriyle dikkat çeken ve Çin’de satış rekorları kıran bu telefonun global pazara servis edilmemesi büyük tepki toplarken, Xiaomi CEO’su artan eleştirilerin ardından bir sonraki modelin global pazarda da boy göstereceğinin sözünü vermişti.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Xiaomi 13 Ultra’dan gönüllere su serpen haberler var