sv

YouTube canlı yayınlarındaki sorun çözüme kavuşuyor

13 Kasım 2022 20:00

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte artık hayatımızda pek çok yeni kavram ve deneyimlerin olmaya başladığını söylemek mümkün. Örneğin yakın zamana kadar canlı yayın yapma veya açıklamalarda bulunma yalnızca tanınmış insanların veya devlet yetkililerin başvurduğu bir şeydi. Ancak sosyal medya bu konuda da oldukça önemli bir gelişimin zeminini hazırladı.

Artık herhangi bir konuda kendinizi yetkin hissediyorsanız, o konuya ilişkin bir YouTube kanalı açabilir ve takipçilerinizi o konu hakkında bilgilendirebilirsiniz. Üstelik YouTube’un yeni özellikleri sayesinde, canlı yayın yapmanız ve bu canlı yayın esnasında takipçilerinizin sorularını yanıtlamanız da mümkün. Ancak canlı yayın esnasında yanıtlanacak soruların takibi oldukça önemli bir meseleydi.

YouTube canlı yayınlarındaki en büyük sorun çözüme kavuşuyor

Bugüne kadar gördüğümüz örneklerde, yayıncı bir soruyu seçerek cevaplamaya başlar ancak takipçiler hangi soruya yanıt verildiğini anlayana kadar iş işten geçerdi. İşte YouTube tarafından geliştirilen yeni bir özellik sayesinde artık yayıncı, cevaplamak istediği soruyu soru-cevap bölümünün en üstüne taşıyabilecek. Bu sayede herkes cevaplanan sorunun hangisi olduğunu rahat bir şekilde takip edebilme imkanına kavuşmuş olacak.

Öte yandan tek yenilik de bu değil. YouTube kullanıcı sayısını arttırmak ve bunu yaparken de yeni kullanıcılarını elinde tutabilmek için önemli tasarım güncellemeleri yapmaya da devam ediyor. Bakalım ünlü sosyal medya platformunun bu hamleleri kullanıcılarından nasıl karşılık bulacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

YouTube canlı yayınlarındaki sorun çözüme kavuşuyor