Sosyalping Teknoloji Haberleri

Dünya Teknoloji Arşivi

YouTube’tan premium izleyicilere büyük ayrıcalık!

The Verge‘e göre, YouTube‘un “geliştirilmiş bit hızına” sahip 1080p oynatma seçeneği artık tüm dünyada masaüstünde mevcut. Menüdeki sıradan 1080p seçeneğinin üzerinde yer alıyor ve buna tıklandığında, şu anda abone olmayan kullanıcılardan Premium için ödeme yapmaları isteniyor.

YouTube, bu yılın başlarında 1080p Premium’u test etmeye başladı ve bunu “1080p’nin piksel başına daha fazla bilgi sağlayan ve daha kaliteli bir görüntüleme deneyimi sağlayan bir sürümü” olarak tanımladı.

YouTube’tan premium izleyicilere büyük ayrıcalık!

Belirli bir zaman diliminde aktarılan video verisi miktarının bir ölçüsü olarak kullanılan daha yüksek bit hızı, izleyicilere daha yüksek çözünürlükte izlemek zorunda kalmadan daha iyi bir kalite sunabilir. Evet, bazı videolar için 4K zaten mevcut ancak bu, herkesin bağlantısının kaldıramayacağı ve bazı kişilerin veri ödeneğinin önemli bir bölümünü tüketebilecek daha büyük bir kaynak anlamına geliyor.

Hizmet ayrıca birkaç ay önce iOS’ta gelişmiş 1080p’yi kullanıma sundu, ancak şimdi daha fazla kişi buna erişebilecek. Bununla birlikte, YouTube kısa süre önce Premium abonelik fiyatlarını ayda 12 dolardan 14 dolara ve yılda 120 dolardan 140 dolara yükseltti. Yine de görüntüleme deneyiminden reklamları kaldırıyor ve gelişmiş 1080p dışında çevrimdışı görüntüleme ve arka planda oynatma gibi özelliklerle birlikte geliyor.